גבע – כלבים ומזון

אל תשליכני

תארו לעצמכם שביום בהיר אחד מתקרב אליכם יקיר לבכם ומשכנע אתכם להתלוות אליו לנסיעה קצרה ברחבי הארץ, אתם מריחים שמשהו מסריח, אך אהובכם משכנע ומסביר שהכל בסדר ובכדי להוכיח את שאמר מושטת לעברכם יד, ובה ממתק מגרה.

ניסיונות השכנוע מצליחים, עליתם לרכב, הדלת נסגרת ושקט מוזר שורר ברכב. המצב המותח מתגבר ברגע שנעצר הרכב, לפתע הדלת נפתחת ו’הוף’ אתם נזרקים באמצע שום מקום, וברגע חייכם מתהפכים לגמרי, וכמו שמרגלית צנעני אומרת: “אלוהים שמור אותי מאוהבי משונאי אשמר בעצמי . . .”

התיאור הנפשע הזה מתרחש בכל יום ומתגבר במיוחד בימי החופש בהם נוסע עם ישראל לארצות הרחקות ובדרך לשדה התעופה, נשלך גם הכלב לחופשה כשעל “כרטיס הנסיעה” כתוב WON WAY. אינני מצליח להבין את אטימות לבם של בני אדם אלו (אם אפשר לומר כך), למה הם עושים את זה? מאחר ויש סיכוי קטן שאין הם יודעים כיצד לנהוג אסביר זאת בשורות הבאות.

לרב משפחה לוקחת כלב לאחר שהילדים משכנעים ומבטיחים כי אם יביאו להם כלב, הם ורק הם יטפלו בו! בסופו של דבר נטל הטיפול רובץ עליכם ההורים העסוקים והאומללים. אין מישהו בעולם הזה שמכיר יותר טוב ממכם את ילדכם, ולכן אם “התמדה” היא מילה זרה לילד שלכם אל תביאו לו כלב!!! ועכשיו לעצם העניין.

רבים חושבים כי בארגוני המחסה לחיות עזובות משמידים את הכלבים והחתולים, שלהם לא נמצא בית מזה זמן רב, השטות הזו היא הגורם המרכזי לנטישת כלבים וחתולים, אז שלא יהיו טעויות הארגונים מטפלים ומאכילים את הכלבים עד אשר מוצא הכלב או החתול בית, לעיתים ישנם כלבים שהמצב הבריאותי מתדרדר באופן קיצוני ובכדי למנוע סבל מיותר מתבצעת המתת חסד וכשמה כן היא. החשש המוטעה יצר מצב של נטישת כלבים המונית בשערי הקיבוצים. רק מי שגר בעברו בקיבוץ מודע לכך שקיבוץ הוא הארגון המסודר ביותר בעולם, מה שמשאיר לכלב יום אחד של חיים עד אשר מוזמן לוכד כלבים ממחלקת התברואה האזורית והשד יודע לאן יגיע הכלב (מעבדות לניסויים, השמדה, סחר וכו’).

כמובן שהמצב התברואתי בקיבוצים הוא ברמה גבוהה, ולכן אין הכלב מוצא מזון בשטחי הקיבוץ ולא דליפות מים שכל כך אופייניות לנוף העירוני. לסיום החלק הקיבוצי אציין כי הכלבים בקיבוץ הם להקה גדולה ומגובשת מה שמקשה מאוד על כלב בודד וזר להתקבל ולכן בימים הראשונים הכלב שלכם ילעס כמעט בכל גופו במהלך קרבות רחוב קשיים.

אם אינכם רוצים למסור את כלבכם לבית מחסה, מומלץ להסתייע בוטרינרים אשר נחשפים לעיתים קרובות לבעלי כלבים שיקרהם עזבו את העולם וכל רצונם של אנשים עצובים אלו למלא את החסר. אשמח מאוד לעזור לכם למצוא בית חם לכלבכם, אנא התקשרו אלי ואנסה לשדך לכלבכם בית חם ואוהב.

הטיפ של “טופי”:
יחידות כלבנים צבאיות ומשטרתיות זקוקות לכלבים מכל הגזעיים כדאי לנסות

אהבתם את המאמר? שתפו!

שיתוף ב facebook
בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
בוואטסאפ
שיתוף ב email
במייל
שיתוף ב print
הדפסה