גבע – כלבים ומזון

חנות

אילוף כלבים

אילוף

כלבים

אילוף הכלבים נמשך 10 שיעורים וכולל את כל הפקודות למשמעת בסיסית, גמילת מנהגים גרועים, אילוף לשמירה והגנה על בני הבית והחצר.

למה צריך אילוף?

כלב לא-מאולף דומה לילד לא-מחונך, שאינו יודע גבולות – המילה "לא" אינה קיימת בלקסיקון שלו. במסגרת עבודתי אני נפגש באופן יומיומי עם בעלי כלבים שמרגישים חסרי אונים אל מול התנהגותו חסרת הרסן של כלבם. עבור אנשים אלה, הטיפול בכלב קשה ולא מהנה, ובמקרים בהם לא נמצא פתרון סובל הכלב מהזנחה ואף נטישה.

תפקידי, בתור מאלף כלבים, הוא לתת לכם, בעליו של הכלב, את הכלים, הידע והטכניקה שיאפשרו לכם לעצב את אופיו של הכלב כך שיתאים לצורת חייכם, מבלי לפגוע בתכונות בסיסיות המעצבות את אופיו המיוחד.

המוטו המנחה אותי בתור מאלף כלבים הוא: "מקסימום טוב, מינימום רע", כלומר – אני משתדל ומעדיף לנסות להכחיד או ללמד כלב לבצע פעולה מסוימת, קודם כל באמצעים נעימים ובמידה ואינני זוכה לתגובה חיובית מצד הכלב – אני מגביר את עוצמת העונש עד לקבלת התוצאה הרצויה.

אילוף כלבים למשמעת בסיסית

כלב מאולף למשמעת בסיסית הוא כלב נוח יותר ורגוע יותר. ישנם דעות שונות בנוגע לגיל שבו אפשר להתחיל, כלומר באיזה גיל הכלב כבר מסוגל לקלוט את הפקודות. ובכן, לפי ניסיוני אין משמעות לגיל; ניתן לעצב, לשנות, לשפר ולהשפיע על אופיו של הכלב בכל גיל, אפילו מגיל חודש. ליתר דיוק.

ככל שנקדים ונקבע לכלב גבולות וסדר יום שגרתי – כך נקצר ונפשט את תהליך האילוף. ראוי לציין גם כי גם אם מדובר בכלב בוגר או אפילו קשיש, אשר מסיבה כזו או אחרת ברצונכם לאלף אותו – דעו שזה אפשרי. אם אתם סבורים ש"הוא כבר מבוגר והוא לא יבין דבר" – זו פשוט טעות בסיסית. חשוב להדגיש, כי אילוף כלבים הנו תהליך פסיכולוגי שבמהלכו, באמצעות מספר התניות, אנו יוצרים למידה. לכן אין שום משמעות לגיל הכלב. כלב בכל גיל העובר אילוף, לומד להבין שאם יבצע את מבוקשנו יקבל פרס, ואם ימרה את פינו ולא יקשיב הוא יקבל עונש. פשוט והגיוני.

אני מציע קורס אילוף כלבים למשמעת, המורכב מעשרה מפגשים של חצי שעה, פעם בשבוע. בכל מפגש נלמדת פקודה חדשה ואתם, הבעלים של הכלב, נדרשים לחזור על הפקודה במהלך השבוע החולף.

ראוי להדגיש כי במידה ולא יתבצע תרגול סדיר ועקבי מצד בני המשפחה, אפילו אם כלבכם הוא החכם ביותר – הוא לא ילמד דבר.
לכן יש לבחון ולבדוק טוב עם עצמכם, אם אתם מסוגלים להוביל את האילוף באופן עצמאי.

אילוף כלבים לשמירה ותקיפה

אחד מתפקידיו הקדומים של הכלב היה לשמור על סביבת מגורי משפחתו. כיום ישנם כלבים רבים, אשר אינם עושים דבר חוץ מלזלול ולישון כל היום. לפי דעתי מומלץ מאוד לפתח ולחדד אצל הכלב המשפחתי קצת יצר שמירה. לעומת-זאת, רצוי שלא לאלף כלב משפחתי לתקיפה, שכן כלב שלמד לתקוף, עלול "לפלוט כדור", כלומר – לתקוף בטעות את אחד מבני הבית. אילוף כלבים לתקיפה מתאים למטרות אחרות, מיוחדות, כך אני מאמין.

האילוף כלבי תקיפה מתבצע בכלבייה או בבית הלקוח, בהתאם לרמת האילוף הרצויה. בסוף ההכשרה הכלב יתקוף לפי פקודה וכמובן יחדול מיד לפי דרישתכם. ראוי להדגיש כי לא כל סוג של כלב מתאים לתקיפה – על-כן בראשית ההכשרה יש לבחון האם כלבכם בכלל מתאים למשימה.

צרו איתי קשר

שמי גבע צין ואני מאלף כלבים בוגר יחידת הכלבנים המבצעית של צה"ל – "עוקץ" אני מבצע אילוף כלבים לכל המטרות.. בביתכם הפרטי ליווי אישי וצמוד..

האילוף נמשך 10 שיעורים וכולל את כל הפקודות למשמעת בסיסית, גמילת מנהגים גרועים. אילוף לשמירה והגנה על בני הבית והחצר..הכל ברוח חיובית המוטו המנחה: "מקסימום טוב מינימום רע"… הצלחה בטוחה למתמידים!!!

האילוף מתבצע: בבאר שבע, דימונה, עומר, מיתר, להבים, ערד, קריית גת, אשדוד, אשקלון, נתיבות, שדרות ומודיעין.. כמובן שניתן להגיע לערים וישובים נוספים (מדינתנו קטנה יחסית)